Kuzu Çevime

Kayseri Kuzu Çevirme Makınaları

Kayseri denilince aklıma ilk gelen yemek her ne kadar Mantı gelse bilse yemek kültürünün çok gelişmiş olduğu bir mutfağa ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebep ile Kayseri de yenilebilecek en iyi yemeklerden biri de hiç şüphesiz kuzu çevirme bir diğer adıyla tandır dır.

Tandır Neyle ve Nasıl Yapılır?

Kuzu Çevirmesine kısaca Tandır denilmektedir ve Tandır için kullanılacak kuzu belli bir olguna ulaşmış ancak tam olarak erişkinliğe geçiş yapmamış hayvanların kullanılarak yöreye özgü pişirme şekli kullanılarak hazırlanan bir yemek türüdür. Özellikle kullanılan küçükbaş hayvanın belli bir yaşa ulaşmadan fakat çokta küçük sayılmaya bileceği dönemler de seçilen besi hayvanlarının seçilerek bunların kayseri kuzu çevirme makınasıile pişirilmesine denilmektedir.

Kayseri Kuzu Çevirme Makınası​​​​​​​ Nedir?

Tandır tüm yörelerimizin kendi yetiştirmiş oldukları hayvanları özenle hazırlayarak pişirme şekil ve sürelerini belirlemede Kayseri kuzu çevirme makınası ‘na koyarak önümüze lezzetli etler sunmada son derece önemli bir role sahiptir. Çünkü Kullanılan çeşitli pişirme yöntemleri makinenin çalıştığı gaz, elektrik, odun ateşi gibi tüm pişirme yöntemleri etin lezzetine ayrı bir hava katmaktadır.

Kayseri yöresinde kullanılan Kayseri kuzu çevirme makınası​​​​​​​ tekli sırlarda kuzu pişirmenin yanı sıra çoklu çevirme makineleri kullanılarak da pişirme yapılabilmektedir. Makineler da dilerseniz Doğal Gaz/LPG dilerseniz elektrikli isterseniz de odun ateşinde pişirme yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Eskiden Kuzu Çevirme Makineleri manüel iken değişen teknoloji sayesinde Kayseri kuzu çevirme makınası​​​​​​​ da otomatik çevirme işlemi gerçekleştire bilmekte böylelikle kuzunun her tarafı eşit derecede pişirilerek etin daha lezzetli hale gelmesi sağlanabilmektedir.

Kayseri Kebap Çevirme Makınaları

Kebabı ülke olarak çok sevmemiz nedeni ile her şehrin kendine özgü bir kebap ve pişirme tekniği vardır. Kayseri de bu illerimizden bir tanesidir.kayseri kebap çevirme makınaları​​​​​​​ sayesinde yediğiniz kebaplar hem damak zevkinize uygun bir şekilde pişirilebilme hem de daha çok müşteriye aynı anda kebap hazır edebilme açısından son derece kolaylık sağlamaktır.İster kuzu çevirme isterse kebap olsun kullandığınız çevirme makinası sayesinde çok büyük kolaylık yaşayacağınızdan çoklu pişirme işlemi yapabileceğinizden emin olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı